Shoot N Go játékszabályok

Rövid összefoglaló

2017.10.05.

1. A játéktér

a játéktér minden irányból, még fölülről is zárt. Alapterülete 8x16 méter, magassága pedig 2,5 méter

2. A labda

4-es méretű futsal labdával játszunk

3. A játékmenet

egy mérkőzés 3+1 fordulóból áll. Az első három fordulóban aranygól van érvényben, tehát az első, és így egyetlen gólt megszerző csapat azonnal megnyeri a mérkőzést. Amennyiben a három menet alatt nem sikerül egyik félnek sem a gólszerzés, a negyedik fordulóban, büntetőkkel döntik el a játék végkimenetelét.

4. A csapat

a keret minimum 3, maximum 6 tagból áll, a pályán levők száma pedig attól függ, hogy éppen hányadik menetnél tartunk

5. Pontok

azt, hogy melyik meccs hány pontot ér, ti döntitek el! Persze minden mérkőzésnek lesz egy adott alaptétje, de ezen minden játékrész előtt emelhettek. A megegyezés szerinti pontszámot mindkét fél egyaránt beadja. Ekkor levonódnak mindkét csapattól a pontok, a végén pedig mind a győztes csapat nevéhez íródik.

6. Az első menet

az első menet előtt csak a hazai csapat emelheti a tétet. A vendég elfogadhatja azt, vagy feladhatja a meccset. Ha feladja, az alaptétet elveszíti, és az a hazai csapathoz kerül.
Ha elfogadta, elkezdődik az első játékrész. 3 a 3 ellen, ha nem esik gól, 4 percen át.

7. A második menet

innentől már mindkét fél kezdeményezheti az emelést, de az elsőbbség itt is a hazaiaké. Ha valamelyik csapat nem fogadja el a másik csapat emelését, feladja a meccset, és elveszti az eddig beadott pontjait, amit így ellenfelük kap meg.
Ha sikerült megegyezni, elkezdődik az első játékrész. 2 a 2 ellen, ha nem esik gól, 2 percen át.

8. A harmadik menet

újabb menet, újabb pontérték tárgyalás, hasonlóan az előző menethez.
Ha sikerült megegyezni, elkezdődik az első játékrész. 1 az 1 ellen, ha nem esik gól, 1 percen át.